diz ağrısı için doğal ve pratik bir çözüm

Diz Ağrısı İçin Doğal ve Pratik Bir Çözüm

BİTKİSEL TEDAVİ

Eğer diz ağrısı probleminiz varsa, size oldukça basit bir önerimiz var. Elma sirkesi ve deniz tuzu ile hazırlanacak bir kür uygulamak! Bu kürü diz ağrısı yaşayan 44 yaşındaki Tuzlak Elvir D. 7 gün boyunca uyguladı ve son derece etkili bir sonuç elde etti. Biz de bu yöntemi sizinle paylaşmaya karar verdik.
Elvir, sürekli ayakta kaldığı ve son 8 aydır sürekli çalıştığı için diz ağrısı çekiyordu. Bu nedenle doktora gitti ve doktor ona eğer ameliyat olmazsa bir daha ayakta duramayacağını söyledi! Elvir bıçak altına yatmak istemediği için doğal bir çözüm aradı. Yaşlı bir kadın ona aşağıda anlattığımız kürü uygulamasını tavsiye etti.


 

Malzemeler:

  • 3 fincan organik elma sirkesi
  • 1 fincan Himalaya deniz tuzu

 

Diz Ağrısı Kürünün Hazırlanışı ve Uygulaması:

Elma sirkesi ve Himalaya deniz tuzunu karıştırın. Bir parça bez veya gazlı bezi bu karışımla ıslatın. Ardından gazlı bezi dizinizin etrafına sarın ve bir gece bu şekilde bekletin. Bu yöntemi 7 gün boyunca uygulayın.


Elma sirkesi alkali özelliği sayesinde diz eklemlerinde biriken zararlı toksinlerin ve minerallerin giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca eklemlerin kayganlaşmasını destekler ve böylelikle kişinin hareket becerisini arttırır. Deniz tuzu ise dokularda biriken aşırı sıvıyı giderir, faydalı mineraller takviye eder ve ağrı kesicidir.

Elvir bu yöntemle ağrısının tamamen kaybolduğunu ve ameliyattan kurtulduğunu söylüyor.

Dizlerimiz olmadan hiçbir şey yapamayız. Dizler insan vücudundaki en önemli eklemlerden biridir. Yürürken, koşarken ve atlarken bacaklarımızı ve doğru vücut duruşumuzu destekler. Fakat maalesef zaman geçtikçe dizlerimizi etkileyebilecek farklı yaralanmalar ve incinmeler yaşarız. Bu yaralanmalar ligamanların ve tendonların kayganlığını azalttır; dizin esnekliğini kaybetmesine ve hareketsiz kalmasına neden olur.

Diz problemlerini önlemek için kilo vermek, sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz ya da yürüyüş yapmak gerekir. Dizi fazla zorlayan, ters harekeler yapmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca doktorunuzun vereceği bacak egzersizlerini yaparak basit diz sorunlarından kurtulabilirsiniz.

 

Kaynak: link

 

Şunlara da bir göz atın:

Ağır Metallerden Kurtulmak İçin Detoks Kürü

Karın Bölgesi Yağı Yakan İçecek Tarifi

Karaciğere İyi Gelen 5 Yiyecek

  • 488
    Shares

Cevap yazın

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun!

avatar