Hakkımızda

Begüm Şahin

Begüm ŞAHİN

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Felsefe eğitimi aldı ve pedagojik formasyonunu tamamladı. Ardından 2 yıl Felsefe Grubu Öğretmenliği yaptı. Küçüklüğünden beri yazmayı, araştırmayı ve psikolojiyi sevdiği için öğretmenlik yaparken bir yandan Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Tezini depresyon ve öznel iyi oluş üzerine yazıp, 3 yıl özel okullarda psikolojik danışman olarak çalıştı. Ruh sağlığının genel fiziksel sağlıkla oldukça ilişkili olduğunu fark ettikten sonra okumalarını daha bütünsel bir alana çekti.

Şimdi www.dogalbiryasam.com’da, sağlık ve psikoloji alanında yerli yabancı pek çok kaynaktan derlediği güvenilir ve güncel yazılar yazıyor.

 

 

barış bilgin

Barış BİLGİN

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Işık Lisesini bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği eğitimi aldı. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı. Bir süre Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde çalıştıktan sonra yaklaşık 8 yıl yurt dışında otomasyon mühendisi olarak akıllı binalar yaptı. Sonunda şantiyelerden yorulup çocukluğundan beri ilgi duyduğu bilgisayar üzerinden çalışmaya karar verdi.

2016 yılında www.dogalbiryasam.com’u kurdu ve sitenin teknik, tasarım ve çeviri işleriyle ilgileniyor.