karın bölgesi yağı yakan içecek

Karın Bölgesi Yağı Yakan İçecek Tarifi

BİTKİSEL TEDAVİ
Takipçilerimizden Arzu Cengon bize karın bölgesi yağı yakan içecek tarifi yolladı. Arzu bu tarifin karın bölgesi yağ yakımına yardımcı olduğunu, metabolizmayı hızlandırdığını, enerji verdiğini ve bağışıklığı güçlendirdiğini söylüyor. Arzu’nun söylediklerini araştırmalar da destekliyor. Limon vücudu serbest radikallere karşı korumakta, nane sindirim enzimlerini uyararak yağ yakmayı kolaylaştırmaktadır. Zencefil ise bel çevresinde yağlanmaya yol açan kortizol hormonu seviyesini dengelemekte, vücuda ekstra enerji vermektedir. Dolayısıyla içme suyunuza bu faydalı bitkileri eklemek oldukça sağlıklı olacaktır.

İşte Arzu’nun karın bölgesi yağı yakan içecek tarifi: 

“Bir kaç nane yaprağını, bir limonun yarısını ve taze zencefili önce sirkeli suda bekletip sonra bir güzel yıkıyoruz. Yıkama işleminden sonra zencefilin kabuklarını soyup dilimliyoruz. Limonumuzu da kabukları ile dilimliyoruz. Litrelik su kapasitesine sahip bir şişeyi veya sürahiyi (cam olması önerilir) su ile doldurup malzemeleri bu suya atıyoruz. Bir gece bekletiyor ve tüm gün boyu bu sudan içiyoruz.

Bu tarif spor yapanların susuzluk hissini gidermede sıradan suya göre daha etkili ve aynı zamanda lezzetli de. Su içmeyi sevmeyenlere duyurulur.”
limon zencefil nane
Fotoğraf Arzu Cengon’a ait
şişe
Fotoğraf Arzu Cengon’a ait

Olası yan etkiler: Zencefilin aşırı kullanımı zararlı etkilere sebep olabilir. Hamileler, hastalar ve yaşlılar ve çocuklar zencefilli  takviyeler kullanmadan önce doktora danışmalıdır.

Tarife Oy Ver
recipe image
Yemek İsmi
Karın Bölgesi Yağı Yakan İçecek Tarifi
Tarih
Hazırlama Zamanı
Pişme Zamanı
Toplam Zaman
Puanı
51star1star1star1star1star Based on 3 Review(s)

Bir yanıt yazın