şeker yeme isteğini azaltan tarçınlı içecek tarifi

Şeker Yeme İsteğini Azaltan Tarçınlı İçecek Tarifi

BİTKİSEL TEDAVİ

Kan şekerini dengeleyen ve suda uzun süre bekletildiğinde şekerli bir tat bırakan tarçın, şekeri bırakma sürecinizde şeker krizlerinizi önlemeye yardımcı olabilir.

Malzemeler:

  • Yarım litre su
  • 1 çubuk tarçın
  • 3 karanfil

Şeker Yeme İsteğini Azaltan Tarçınlı İçecek Nasıl Yapılır?

Yarım litre kaynar suya 1 kabuk tarçın ve 3 karanfil atıp 12 saat bekletin. Pratik olması açısından gece hazırlayıp ertesi gün, gün içinde canınız çektiği zaman tüketebilirsiniz. Tadı lezzetlidir.

Piyasada yaygın olarak satılan cassia tarçını uzun süreli kullanımlarda yan etkiye sebep olabileceği için bu tarifi 4 gün uyguladıktan sonra 15-20 gün ara vermek önemlidir. Zaten aralıksız kullanımlarda vücut alışacağı için zamanla beklenen olumlu etki de azalabilir, bu nedenle aralıklı kullanılmalıdır.

Tarçınlı içecek tüketilemeyen günlerde 1 yemek kaşığı doğal fermente elma sirkesini su ile karıştırıp tüketmek de tatlı krizlerini önlemeye yardımcı olabilir.

Bitkisel çözümleri özellikle hamilelerde, çocuklarda, yaşlılarda ve ağır hastalığı olanlarda doktora danışmadan kullanmayınız. Bitkilerin ilaçlarla etkileşime girebildiğini, uzun süreli ya da yüksek dozlu kullanımlarda organlara zarar verebileceğini unutmayınız. Yan etkiyle karşılaşırsanız bitkisel uygulamaları bırakınız.

Bir cevap yazın