Dişleri Beyazlatmak İçin 5 Doğal Yol

Dişleri Beyazlatmak İçin 5 Doğal Yol

SAĞLIK TAVSİYELERİ

Herkes daha beyaz dişleri olsun ister, ama kimyasal maddelerle diş beyazlatmanın riskleri vardır. Neyse ki, dişleri beyazlatmak için bazı doğal yöntemler var. Üstelik bu yöntemler diş minelerinize ve diş etlerinize zarar vermiyor.

 

Yiyip İçtikten Sonra Diş Fırçalamak

Bu oldukça basit bir yöntemdir ama her gün uyguladığınızda olağanüstü bir fark göreceksiniz. Pek çoğumuz, önerilenin aksine dişlerimizi günde 2 yerine sadece 1 kere fırçalıyoruz. Bu alışkanlığı değiştirip sabah akşam dişlerinizi fırçalayın; hatta mümkünse öğle yemeğinden sonra da dişlerinizi fırçalayın. Dişlerinizin beyazlamaya başladığını hemen fark edeceksiniz.

 

Diş İpi Kullanmak

Diş ipi kullanmak genellikle hafife alınır ve pek çok kişi bu aşamayı es geçer. Ama dişlerinizi günde iki kere fırçalasanız bile aslında dişlerin arasına sıkışmış pek çok yiyecek orada kalır. Onları dışarı atmanın tek yolu diş ipi kullanmaktır. Diş ipi, dişleri ve diş etlerini korur.

 

Hindistan Cevizi Yağı

Ağız bakımında hindistan cevizi yağına bir şans verin. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra hindistan cevizi yağını yaklaşık 15 dakika kadar ağzınızda dolaştırın; böylelikle dişlerinizi daha temiz bir hale getireceksiniz. “Diş yağlama”nın faydaları üzerine yapılan araştırmalar sınırlı olmakla birlikte, deneyen pek çok kişi bu yöntemle dişlerinin daha temiz ve daha beyaz göründüğünü söylüyor.

 

Bol Su İçmek

Yapılması gereken bir diğer şey ise bol miktarda su içmektir. Su içmek, yiyecekleri dişlerden uzaklaştırır ve sizi susuzluktan kurtarır.

 

Meyve Sebze Yemek

Asitli içecekler, çay ya da şarap dişlerin lekelenmesine neden olur. Bol sulu meyve sebzeler ise bu etkileri dengelemeye yardımcı olabilir. Çilek, elma, karnabahar, kereviz, havuç gibi gevrek meyve ve sebzeler, dişleriniz için bir fırçalama görevi görür. Bu yiyecekler “doğanın diş fırçası” olarak kabul edilir; çünkü dişleri ovalayıp, diş temizleme tükürüğünü artıran malik asit sağlar. Ayrıca nefesinizi tazelemeye de yardımcı olurlar. Ama portakal limon gibi asitli turunçgiller tükettikten sonra ağzınızı mutlaka yıkayın çünkü bunlar diş minesini aşındırabilecek meyvelerdir.

 

 

Kaynak: link

 

Şunlara da bir göz atın:

Cilt ve Saç Bakımında Hindistan Cevizi Yağı Kullanabilirsiniz

Rujunuzda Hangi Kimyasallar Olduğunu Biliyor Musunuz?

Bir yanıt yazın