hindistan cevizi yağı

Cilt ve Saç Bakımında Hindistan Cevizi Yağı Kullanabilirsiniz

SAĞLIK TAVSİYELERİ

Hindistan cevizi yağı son zamanlarda ismini sık sık duyduğumuz bir besin. Ama böyle olması boşuna değil, gerçekten de bir çok faydası var. Sadece gıda maddesi olarak değil; bir kozmetik ürünü olarak da son derece etkili. Hindistan cevizi yağı bir kaç hafta içinde 10 yıl genç görünmenizi sağlayabilir ve pahalı losyonlar, kremler, tonikler kullanmak yerine, sadece bu yağı kullanarak cildinizde mucizeler yaratabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı, endüstriyel kozmetik ürünlerinin aksine, cildinizde daha derinlere nüfuz eder ve hücrelerinize önemli besinler sağlar. Nemlendirici olarak kullanıldığında, cildinizi boğan mineral bazlı seri üretim endüstriyel ürünlerin aksine, cildin ihtiyacı olan besinleri yerine koyarak daha doğal bir nem dengesi sağlar.

 

Cilt Bakımı

Cilt bakımı için en iyi zaman gece yatmadan hemen öncesidir. Gece saatlerinde uygulayacağınız bu yüz bakımı için öncelikle biraz hindistan cevizi yağı alıp elinizle ısıtarak sıvı hale getirin, ardından bütün yüzünüze uygulayın. Cildin tamamen emebilmesi için yaklaşık 30 dakika kadar bekleyin. Daha sonra nemli bir havlu ile hafifçe durulayın.

 

El Bakımı

Elleriniz kuruysa, hindistan cevizi yağını ellerinizi beslemek ve nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Daha önce de olduğu gibi öncelikle elinize biraz hindistan cevizi yağı alıp ısıtarak akışkan hale gelmesini sağlayın, ardından bütün elinize bu yağı krem gibi sürün. Hemen ardından nemi korumak ve daha etkili bir bakım sağlamak için bir süre eldiven takabilirsiniz. Bu yöntemle ellerinizdeki yaşlanma lekeleri de azalacaktır.

 

Doğal saç kremi

Hindistan cevizi yağı aynı zamanda mükemmel bir saç kremidir. Öncelikle bir çorba kaşığı kadar hindistan cevizi yağını elinizde eritin ve saçlarınızın her yerine, özellikle de uçlarına uygulayın. 2 saat kadar bekleyerek hindistan cevizi yağının saçınızın derinliklerine nüfuz etmesine izin verin. Ardından duşa girin ve saçlarınızı durulayın. İsterseniz şampuan ya da sabunla da yıkayabilirsiniz.

 

Kaynak: link

 

Şunlara da bir göz atın:

Şampuana Son: Saçlarınız İçin Daha Sağlıklı Bir Öneri

Deterjan Yerine Doğal Çözüm: Ev Yapımı Zeytinyağlı Sıvı Sabun

Yüz Yogası ile Göz Altı Torbalarınızdan Kurtulabilirsiniz

Yeni Kıyafetleri Giymeden Önce Yıkamak Gerekir mi?

Bir yanıt yazın