negatif enerjiyi atmanın 6 yolu

Hayatınızdan Negatif Enerjiyi Atmanın 6 Yolu

RUH SAĞLIĞI

Negatiflik bizi pek çok açıdan etkiler. Olmak istediğimiz kişiyi ve tatmin edici, anlamlı bir hayat yaşama potansiyelimizi sınırlar. Ayrıca sağlığımız üzerinde de olumsuz bir etkiye sahiptir. Yapılan bir araştırma, negatif insanların, pozitif yaşamayı seçenlere oranla daha çok hasta olduklarını ve yaşam süreçlerinde daha az fırsatla karşılaştıklarını göstermiştir. Peki o zaman negatif enerjiyi hayatımızdan nasıl atacağız? Aşağıda bunu yapabileceğiniz bir kaç basit yol anlatılıyor.

 

Minnettar olun

Sahip olduğunuz için minnettar olduğunuz şeylerin bir listesini yapın; özellikle de başınızı sokacağınız bir eviniz olması ve yağmurun ardından gelen taze havayı soluyabiliyor olmak gibi, muhtemelen hafife aldığınız basit şeyleri düşünün.

Hayatınızdaki Negatif Enerjiden Kurtulmak İstediğinizi Sesli Söyleyin

Niyetinizi belirtmek, o şeyi gerçek yapar! Negatif enerjiyi hayatınızdan atmak niyetinde olduğunuzu sesli bir şekilde belirtirseniz, bu gerçekten bir adım atmanıza ve amaçladığınız şeyi yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

Derin Nefes Alın

Nefes egzersizlerinin stresi ve anksiyeteyi azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Derin nefes almaya mutlaka zaman ayırmalısınız. Önce 5’e kadar sayarak nefes aldın, ardından 3’e kadar sayarak nefesinizi tutun, sonra da 5’e kadar sayarak bütün negatif enerjinizi nefesinizle birlikte dışarı verin. Güçlü ve amaçlı bir nefes, negatif enerji birikiminden kurtulmak için harika bir yoldur.

 

İnsanlara Yardım Edin

Pozitif enerjiyi hayatınıza sokmanın en iyi yollarından biri yardımsever olmaktır. Bunun büyük bir şey olması gerekmiyor: markette birinin önünüze geçmesine izin vermek, içten bir şekilde birisine gününün nasıl geçtiğini sormak ya da iltifat etmek gibi küçük şeyler de yapılabilir.

 

Gülün

Günlük yaşamımızla meşgul olduğumuzda gülmeyi ve hayatı çok ciddiye almamak gerektiğini sık sık unuturuz. Daha çok gülmeyi öğrenin; özellikle de kendinize ve yaptığınız hatalara… Her gerilemenin sizi gerçekten mutlu eden şeyi bulmakta bir adım daha ilerlemek olduğunu düşünün; buna inanırsanız eninde sonunda yaşamınıza daha çok pozitiflik gelecektir.

 

Etrafınızı Pozitif İnsanlarla Donatın

Etrafınızdaki herkes negatif olduğunda pozitif olmak zordur. Çevrenizdeki insanların enerjisinden mutlaka etkilenirsiniz ve gittikçe onlara benzemeye başlarsınız. Benzer şekilde, kendinize karşı daha pozitif olduğunuzda, edindiğiniz arkadaşlar da sizin gibi daha minnettar ve daha dirençli insanlar olacaktır. Negatif insanları hayatınızdan çıkarma düşüncesi ilk etapta size korkutucu gelebilir, ama daha pozitif olabilmek için ve daha mutlu bir yaşam için, bu büyük bir adımdır.

 

Kaynak: link

 

Şunlara da bir göz atın:

200 Yıl Yaşamış Li Ching Yuen’in Tükettiği Uzun Yaşam Bitkileri

Kronik Stres Kanserin Yayılmasına Neden Oluyor

Bir yanıt yazın