Aşkınızın Karşılıklı Olup Olmadığını Öğrenmenizi Sağlayacak 5 İşaret

Aşkınızın Karşılıklı Olup Olmadığını Öğrenmenizi Sağlayacak 5 İşaret

AŞK & İLİŞKİLER

Birisine aşıksınız fakat onun sizi sevip sevmediğini bilmiyor musunuz? Beki birisiyle birliktesiniz ama bazı hareketleri size güven vermiyor ya da süregelen ilişkinizde sevgiliniz artık size eskisi gibi davranmıyor olabilir. Ne kadar zor olsa da belki artık bu ilişkiye bir son verme vaktidir.

Karşınızdaki kişinin sizi sevip sevmediğini anlamak bazen çok zor olabiliyor. Ama bunu anlamak için bazı işaretleri doğru yorumlamanız işe yarayabilir. Aşağıdaki soruları kendinize sorarak içinde bulunduğunuz ilişkinin devam etmeye değer olup olmadığını bulabilirsiniz.

1. Hep onu mu düşünüyorsunuz?

Uyanık saatlerinizin çoğunu onu düşünerek mi geçiriyorsunuz? Onu sosyal medyada takip ediyor, onu hatırlatan şarkıları dinliyor ve sürekli ona ulaşma yolları mı arıyorsunuz? Eğer bu soruların cevabı “evet” ise, o zaman takıntılı aşk denilen şeyi yaşıyor olabilirsiniz. Takıntılı aşk, karşısındakine sahip olmak için güçlü bir arzu hissetmek ve karşısındaki kişinin onu reddetme ihtimalini kabullenememektir. Sevgi, insanı iyi hissettiren açık bir duygu iken, takıntılı aşk sert, kızgın ve yıkıcı bir duygudur. Eğer karşınızdaki kişi için hissettiğiniz aşk bir takıntı ise, o zaman kesinlikle bu durumu aşmanız gerekiyor demektir; çünkü takıntılı aşk iki taraf için de sağlıklı değildir.

2. Size karışık mesajlar mı veriyor?

Sevdiğiniz kişi size bazen sıcak bazen soğuk mu davranıyor? Bazı günler sevgi dolu halini takınırken bazı günler mesafeli ve birlikte vakit geçirmesi sıkıcı bir şekilde mi davranıyor? Karşınızdaki kişide bipolar bozukluk olmadığı sürece, bu dengesiz davranışlar sizi hayatında tutmak için onun hiç çaba sarf etmediğini gösterir. Yani sevdiğiniz kişinin size ilgisi yok demektir. Eğer sizi bazen istiyor diğer günler istemiyorsa, sizin de ona ilginizi sürdürmenizin bir anlamı yoktur. Onu çok beğenseniz de bu ilişkinin bitmesine izin vermeniz gerekiyor olabilir.

3. Size sunduğu bir şey kalmadı mı?

Sevdiğiniz kişinin size bir sıcak ve soğuk davranmasından daha kötü bir şey varsa, o da karşınızdakinin size hiçbir şey sunmamasıdır. Eğer sevdiğiniz kişi sizin nasıl olduğunuzu sormayı bıraktıysa, ne düşündüğünüzle ne konuştuğunuzla ilgilenmiyorsa, sizinle birlikte etkinliklerde bulunmuyorsa, size artık bir şey katmıyor demektir. Maalesef pek çok kişi bu durumda ilişkisini kurtarmayı takıntı hale getirebiliyor ama ilişki bu raddeye gelmişse aslında çoktan bitmiş oluyor. Dolayısıyla karşınızdaki kişi eskiden yaptığı şeyleri artık yapmıyorsa ve aranızda ciddi bir kopukluk varsa ilişkinin bitme vakti gelmiş demektir.

4. Sürekli aynı döngüyü mü yaşıyorsunuz?

Sürekli bir iyi bir kötü, bir mutlu bir mutsuz oluyor ve aynı ilişki döngüsünü tekrar tekrar yaşıyor musunuz? Karşınızdaki kişi bir süre yalnız kalmak istediğini söylüyor ve bir kaç hafta sonra sizi ne kadar özlediğini söyleyerek size geri mi dönüyor? Düzenli bir mutluluk yerine sürekli aşırı mutluluk ve aşırı mutsuzluk duyguları arasında bir hız treninde mi yaşıyorsunuz? O zaman bu ilişki sizin için doğru değil demektir.

5. Tekrar sevemeyeceğinizden ya da tekrar sevilemeyeceğinizden mi korkuyorsunuz?

Dürüst olun, insan bazen tekrar sevemeyecek ya da sevilemeyecek olduğunu düşündüğü için bir ilişkiyi bitirmekte zorlanabiliyor. Yeni birini arama ve yalnız olma düşüncesi insanı korkutuyor. Eğer böyle hissediyorsanız, karşınızdaki kişiyle yanlış sebeplerle birliktesiniz demektir. Sizi memnun etmeyen bir ilişkide sıkışıp kaldığınız sürece sizi gerçekten mutlu edecek kişiyi bulmanız mümkün değil. Ayrıca şu an bu makaleyi okumanız da aslında içten içe kuşkulandığınızı ve içinde bulunduğunuz ilişkinin sizin için doğru olup olmadığından şüphelendiğinizi gösteriyor.

Zor olsa da, akıl sağlığınız ve gelecekte mutlu olabilmeniz için düzgün gitmeyen ilişkiyi bitirme cesaretini kendinizde bulmayı denemelisiniz.

 

Kaynak: link

 

Şunlara da bir göz atın:

Eski Sevgilinizi Unutmanız Konusunda 8 Uzman Tavsiyesi

Doğru Bir İlişkide Olup Olmadığınızı Anlamak İçin 5 Soru

Zorlayıcı İnsanların 8 Temel Davranışı

5 Sevgi Dili – Partnerinizle Aynı Dili Mi Konuşuyorsunuz?

Bir cevap yazın